Telefonun Şarjı Hızlı Bitiyorsa Yapılacaklar Nelerdir?

Telefonun şarjının daha uzun süresi gitmesi için öneriler!

0 284

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri şeylerden biri akıllı telefonların şarjlarının hızlı bir şekilde bitmesidir. Ancak bu durum telefonda bazı sorunlar olabildiğini gösterir. Telefonun şarjının hızlı bitmesi halinde yapılacaklar sayesinde şarj süresi uzatılabilir.

Telefon Şarjları Neden Çabuk Biter?

Telefonların yanlış kullanımlarından dolayı şarjları çabuk bitmektedir. Telefonlarda bulunan uygulamalar siz kullanmasanız dahi telefonun arka planında çalışmaya devam etmektedir bu yüzden ön bellek temizleme işlemleri yapılmaması telefon şarjının hızlı bitmesine neden olmaktadır.

Ekran parlaklığının yüksekte kullanmakta şarj bitiren diğer bir nedendir. Ayrıca bazı yüksek boyutlu uygulamalar yüzünden de telefon şarjı hızlı bitmesi durumu meydana gelebilmektedir.

Telefon Şarjının Hızlı Bitmemesi İçin Yapılacaklar?

Telefon şarjının hızlı bitmemesi için ilk olarak telefonu güç tasarrufu modunda kullanmak olacaktır. Bu sayede telefonu şarjını daha yavaş tüketecektir. Telefonu yüksek seste kullanmayın, cihazın ses oluşturması için kullandığı enerji kaynağı telefonun pilleridir bu yüzden normal ses seviyesinde kullanmak telefonun şarjının hızlı bitmesinin önüne geçecektir.

Telefonlara bulaşan virüslerde şarjların çabuk bitmesine sebebiyet vermektedir. Bu yüzden virüs programları ile telefonunuz korumak şarjın çabuk bitmesini ve diğer sorunları ortadan kaldıracaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.