Telefonların Pil Ömürleri Nasıl Uzatılır?

Akıllı telefonların pil ömrü nasıl uzar? Daha uzun şarj süresi için öneriler!

0 286

Akıllı telefonlar, bir süre kullanıldıktan sonra pil ömürleri tükenir ve istenilen performansı sağlamaz. Bu sorunun tek çözümü telefonun pilini değiştirmek değildir. Telefonların pil ömrünü uzatmak için farklı yöntemler bulunmaktadır.

Telefonların Pil Ömürlerini Uzatma Yolları

Orijinal şarj cihazı kullanmak telefonunun pil ömrünü uzatacaktır. Orijinal olmayan şarj cihazlarında yaşanan voltaj değişimleri telefonların pillerine zarar vermektedir. Telefonunuzu kullanırken batarya doluluk oranını kritik seviyelere düşürmemek gerekmektedir. Pil düzeyi % 20 – %30’lardayken telefon şarja takılmalıdır.

Takılmadığında kısa bir süre sonra batarya dengesiz bir şekilde şarj alıp tüketecektir. Telefonların bulundukları ortamın sıcaklığında pil ömürleri üstende etkisi vardır, çok sıcak ya da çok soğuk ortamlarda telefonunuzu kullanmamaya özen gösterin.

Telefonların Pil Ömürlerinin Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Telefonların pil ömürlerinin bitmesi her modele göre değişebilmektedir. Telefon tam olarak şarj edilmesine rağmen telefon açılmıyorsa telefonun pilinde bir sorun var demektir. Günlük kullanımda telefonun şarjının hızlı bitmesi telefonunun pil ömrünün bittiği anlamına gelmektedir.

Şarj yüzdesi yüksek olmasına rağmen telefonun birden kapanıp daha sonra açılması da pil ömrünün bittiğini gösterir. Telefon şarj edilirken batarya çok ısınıyorsa telefonun pilini değiştirmek gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.