Protein Ağırlıklı Diyet Nasıl Olmalıdır?

Protein ağırlıklı bir diyet programı ile kolay ve sağlıklı kilo verebilirsiniz.

0 315

Düşük karbonhidratlı ve protein ağırlıklı diyet yapmak hızlı bir şekilde kilo vermeye ve kas kütlesini arttırmaya faydalı olacaktır. Proteinin sindirilmesi uzun sürdüğü için, diyette tokluk hissini artıracaktır.

Protein Diyeti Nedir?

Protein diyeti beslenirken karbonhidratların ya tamamen kesilmesi ya da çok aza indirilmesi ile uygulanmaktadır.  Zayıflamak için kalori miktarının proteinlerden alınması kan şekerini düzenleyeceği için kilo vermeyi hızlandırmaktadır.

Zayıflamak isteyenler besinlerden aldıkları kalori miktarını düşürmeye çalışırlar. Yağlar, karbonhidratlar ve proteinler besinlerden aldığımız başlıca kalori kaynaklarıdır.

Karbonhidratların hızlı bir şekilde parçalandıkları için kan şekerini daha çabuk yükselttiği için kişilerin kilo almasına sebebiyet vermektedir. Bu yüzden kişiler, protein diyetine yönelerek kalori ihtiyacını proteinlerden karşılamaya çalışır. Protein diyeti, kısa sürede yoğun uygulanan metabolizmayı tersine çevirerek kilo vermeyi sağlar.

Protein Diyeti Nasıl Uygulanır?

3 günlük gibi kısa ya da daha uzun süreli protein diyeti uygulamak mümkündür. Protein diyeti uygularken ; et, yumurta, süt, peynir, ve yoğurt gibi besin maddelerini tüketmek gerekmektedir. Bu diyette şeker ve yağ tüketilmeden sadece proteine bağlı kalınması gerekmektedir.

Protein diyetleri; sabah, öğle, akşam ve ara öğünler şeklinde uygulanan diyet programıdır. Bu diyette diğer diyet türleri gibi sporla desteklendiğinde zayıflama üzerinde etkisi artacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri