Neem Ağacı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Neem Ağacı nedir? Neem Ağacı nerede ve ne şekilde yetiştirilir? Neem Ağacı'nın faydaları nelerdir?

0 402

Neem ağacının tarihi oldukça eskidir. En çok ise Hindistan’da kullanılan hatta ‘köy eczanesi’ tabiri ile anılan neem ağacı bir çok rahatsızlığa iyi gelmekte ve tedavi yöntemi olarak da kullanılmaktadır.

Neem Ağacı Nedir?

Halk arasında ‘Hint Leylağı’ olarak da anılan Neem ağacının en yaygın kullanım alanı Hindistan’dır. Tadı oldukça acı olması nedeni ile direkt yeme olarak kullanılmamaktadır. Bu bitkinin vücuda ve özellikle de cilde oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.

Neem Ağacının Faydaları

Neem ağacının faydaları oldukça fazladır. Ancak başlıca faydalarını sıralamamız gerekirse öncelikle cilde gözle görülür etkileri olduğu söylenebilir. Kepekli saç derisinde oldukça iyi bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Saçın parlaklığını ve sağlığını da arttırmaktadır.

Yüz, el ve ayak gibi gün içerisinde en çok kullandığımız ve kirliliğe en çok maruz kalan cilt alanlarında temizleme yöntemi olarak kullanıldığında ise cilde ferahlık ve canlılık hissi katmaktadır. Ve yine cildi pürüzsüzleştirdiği ve nemlendirdiği de bilinen etkileri arasında bulunmaktadır. Bir diğer önemli özelliği ise sedef ve egzama rahatsızlıklarında da oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri