Lychee Meyvesi Nedir?

Lychee Meyvesi nedir ve kilo verdirir mi? Lychee Meyvesi hakkında tüm bilgiler!

0 277

Zayıflamak isteyenler için Lychee meyvesi önemli bir besin kaynağı olarak öne çıkıyor. Lychee meyvesi ile zayıflamak daha kolay bir hale geliyor.

Lychee Meyvesi Nedir?

Lychee meyvesi Çin, Hindistan, Vietnam gibi iklime sahip ülkelerde yetişen bir meyve çeşididir.  Fakat Türkiye’de ise yalnızca Mersin de olmak üzere yetiştirilmeye başlanmıştır. Kabuğu kırmızı, meyvesi saydam bir renktedir.

Lychee Meyvesinin Faydaları Nelerdir?

Türkiye’de de yetiştirilmeye başlanmasından sonra merak edilen konu; lychee meyvesinin faydaları olmuştur.  C vitamini açısından oldukça zengin olan lychee meyvesi bakır, fosfor ve magnezyumda içermektedir.

Lychee meyvesinin içeriğinde bulunan oleik asit ile metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır.

Lychee Meyvesi Zayıflatır Mı?

Yüksek c vitamini ve lif kaynağı olan, lychee meyvesinin zayıflamaya olan etkisi merak ediliyor. İçeriğinde oleik yağ barındıran lychee meyvesi metabolizma hızını arttırarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Düşük kalorili besin değerine sahip olmasıda lychee meyvesini diyet listelerine sokmuştur. 100 gramında yaklaşık olarak 60 kalori bulunmasından dolayı zayıflamak için ara öğünlerde tüketilen bir meyvedir.  Zayıflamak için, dengeli beslenip spor yapan kişilerde kaybedilen sıvı ve elektroliti dengeleyen lychee meyvesi yüksek potasyum içeriği ile kas ve kemik sistemini de korumaktadır.

Bu yüzden spor yapanların ve zayıflamaya çalışanların en büyük destekçilerinden biride lychee meyvesidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.