Kilo Verdirecek Önemli Tavsiyeler

0 285

Malum, kış kapıda. Bu aylarda kilo almaya oldukça meyilli oluyoruz. Soğuk kış günlerinde dışarıda gezmek yerine, sıcacık evde oturmayı tercih ediyoruz.

Ediyoruz da bu da hareketsizliğe ve daha çok yememize neden oluyor. Ancak doğru beslenme ile kış aylarını kilo almadan atlatmak mümkün. Peki ama kilo vermek için ne yemeli?

Hepinizin bildiği üzere, kilo almak istemiyorsanız sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek oldukça önemli. Vitamin ve mineral değerleri ile kış aylarında sizi hastalıklardan koruyan sebze ve meyveler, içerdikleri antioksidanlar ile daha zinde ve genç kalmanızı sağlarlar.

Kilo Vermek için Tavsiyeler!

Kilo vermek için ise öne çıkan sebzelerin başında bamya geliyor. Anti-aging özelliği ile bilinen bamya, birçok hastalığa karşı önlem niteliği taşıyor. 100 gr bamya, yalnızca 35 kalori içermektedir. Bu da, bamya yiyerek nasıl rahatlıkla zayıflayabileceğinizi gösteriyor.

Sağlıklı bir şekilde, aç kalmadan kilo vermek isteyen herkesin, beslenme programına mutlaka eklemesi gereken sebzelerin başında gelen bamyayı, domates ve soğan ile tatlandırarak yemek olarak da tüketebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.